Виховна робота

ПРАЦЮЄМО ДИСТАНЦІЙНО!

18 травня День музеїв. Віртуальні екскурсії  https://youtu.be/PjP1L8tB7g8        https://youtu.be/pSzW8_p02y0

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. 26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії. Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена. У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.     https://youtu.be/UhgXiUf9vX8            https://youtu.be/i2gSH_-Euhc

 

12 квітня – Всесвітній День рок-н-ролу Всесвітній день рок-н-ролу, ще не став офіційним міжнародним святом, відзначеним наприклад, на рівні резолюцій всіма шанованої Організації Об’єднаних націй. Однак, це зовсім не заважає бути цьому Дню в календарях багатьох, хто небайдужий і полюбив цю яскраву і завжди живу музику для душі і тіла. Дата народного Дня рок-н-ролу прив’язана до однієї з ключових подій в його славній історії: запису синглу Білла Хейлі спільно c групою «The Comets» під назвою «(We’re Gonna) Rock Around the Clock». Назва говорить сама за себе – «Рок цілодобово». Існує ще один переклад – «Рок навколо годинника», звичайно ж він не є точний, але як можна до статі проливає світло на дату святкування дня рок-н-ролу. Справа в тому, що в робочих планах музикантів запис цього синглу повиннен був відбутися 12-го квітня 1954-го року в нью-йоркській студії Pythian Temple, США. За тих, чи інших причин цього не сталося. Контракт зі студією закінчувався 13-го числа і за 3 години до його завершення, приблизно о 9 вечора 12-го квітня, наші герої зволили з’явитися. Більш того, вони встигли записати 3 версії цього синглу, остання з яких і стала знаменитим хітом.

Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос) У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

5 квітня – Перша конституція Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року. Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою». Пилип Орлик був близьким до гетьмана генеральним писарем, котрого після смерті гетьмана Івана Мазепи було обрано на раді старшин його наступником. Конституція Пилипа Орлика – скорочена назва документу, що визначав права і обов’язки обраного гетьмана. Ще її інколи називають Бендерською конституцією тому що вона була прийнята українським козацтвом саме біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, а турецька назва цого містечка — Бендери, нині це територія Молдови.

5 квітня, вівторок – Міжнародний День супу! Що може зігріти душу і тіло краще за тарілочку ароматного, гарячого супу? Особливо після напруженого робочого дня. Суп зігріває шлунки населення Землі вже протягом майже 9000 років! Батьківщиною супу вважають Стародавній схід, де раніше за інших навчилися робити посуд, що підходив для його приготування. Важко перелічити всі види супів, винайдених за цей час людством. Любителі цієї страви обов’язково назвуть французький буябес, іспанський гаспачо, грузинський харчо, болгарський таратор, російські щі, холодник, уху, ну і звичайно ж неперевершений український борщ. Особливо витончені цінителі згадають японський рамен та китайський даньхуатан. Легкі або наваристі, прості в приготуванні або складні, м’ясні або вегетаріанські, з картоплі, локшини, рису або водоростей – всі вони зробили свій внесок у благородну справу громадського харчування та гідні того, щоб їм присвятили окремий день. Що і було зроблено. Міжнародний День супу відзначають щорічно 5 квітня. І не якого-небудь там нудного супу з пакетика або банки. Тільки свіжого, легкого, домашнього супу! Саме такий варіант найсмачніший, найароматніший та найкорисніший. Основа здорового харчування і головна рекомендація дієтологів для людей з різними шлунково-кишковими захворюваннями, тих, що стежать за калорійністю їжі і всіх, кому небайдуже власне здоров’я і самопочуття.

Свята та дні пам’яті 5 квітня День – пішки на роботу (чисто для прогулянки, якщо це вас не втомить) День «ризикни» (поставтеся до групи консерваторів з посмішкою) День вивчення карти доріг (іноді дуже корисне заняття)

4 квітня у світі відзначають Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов’язаній із розмінуванням, День Інтернету та Всесвітній день щура,Всесвітній день моркви. Цього дня, 1949 року була створена організація НАТО, у 1953 році народилася американська співачка українського походження Квітка Цісик.

1 квітня в народному календарі називається Дарина Брудна. Таке прізвисько дата отримала тому, що 1 квітня зазвичай було багато бруду. Сніг активно танув, талі води розмивали дороги, скупчувалися біля берегів річок. Вважалося, що Дарина закидає брудом тільки поганих людей, у яких чорні думки. Також 1 квітня прокидається будинковий. Цього дня потрібно один одного обдурити, щоб збити з пантелику його. Дівчата намагалися ошукати якомога більше людей, вважаючи, що тоді женихам не вдасться провести їх, а навпаки, вони будуть водити хлопців за ніс. 1 квітня в Київській Русі ворожили на шлюб: йшли до річки, де визирали птахів. Вірили: якщо побачити одного птаха — весь рік дівчина буде обділена чоловічою увагою. Якщо кілька птахів і більше — самотність не загрожує

Сьогодні, 1 квітня, виповнюється 213 років від дня народження великого українського прозаїка, драматурга, поета, історика, фольклориста Миколи Гоголя. Народився в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї 1 квітня в 1809 році. Свою освіту Гоголь почав в 1821 році в Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році Гоголь переїхав до Петербурга, там він служив чиновником. В 1829 році написав романтичний твір «Ганц Кюхельгартен». Після різкої критики на адресу книги, він сам же знищив її тираж. У 1832 році були опубліковані «Вечори на хуторі біля Диканьки», після яких Гоголь став відомим письменником. Його статус закріпили «Ревізор» і «Мертві душі». Невдовзі після прем’єри п’єси «Мертві душі» Микола Гоголь виїхав на досить тривалий час за кордон, відвідав Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. У 1848 році повернувся в Росію, посилено працював над другим томом «Мертвих душ», але незадовго перед смертю спалив рукопис. Невдовзі після цього Микола Васильович Гоголь помер. На Полтавщині створили Національний музей-заповідник М.В.Гоголя, який є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині». Відвідати екскурсію гоголівськими місцями можна онлайн за посиланням https://poltavaopen.com/vt/39. Минулого року в селі Гоголеве Шишацького району відкрили культурно-мистецький центр Національного музею-заповідника Миколи Гоголя.https://youtu.be/YrsqKUD3Be8   https://youtu.be/ec3UvNRcvs4

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.https://youtu.be/vyOnCSLkd3k

Гімнастика для очей..https://youtu.be/8G87kg9s1HM

 1. Загадки – жарти. 1. Хто може підняти слона однією рукою?
 2. Електричка рухається на північ зі швидкістю 100 км/год.
 3. Дме західний вітер зі швидкістю 8 км/год..
 4. В якому напрямку йде дим?
 5. У батькам Івана четверо синів.
 6. Один, два, три, як звати четвертого?
 7. Скільки разів можно відняти 10 від 50?
 8. Коли чорний кішці краще потрапити в дім?
 9. Якщо опівночі дощ, чи буде через 72 години сонячно?
 10. Хто більше всього в Україні отримує листів?
 11. Яке колесо не крутиться при повороті ліворуч?
 12. Що можно легко підтримувати не торкаючись?
 13. Що може бігти та не може йти?

1 квітня День сміху та гумору — всесвітнє свято, яке традиційно відзначається в усьому світі 1 квітня. В цей день прийнято жартувати над близькими людьми і родичами. Свято є хорошою дружньою традицією гумору в багатьох країнах. Зранку сонечко засяє Нам про свято нагадає 1 квітня відзначаєм Наших друзів з ним вітаєм Розіграєм їх на втіху Хай живіт тріщить від сміху! З історії… Заведено цього дня обманювати один одного, таким способом люди веселять Домового. 1 квітня – день коли домовий прокидається після сплячки. Щоб задобрити та не розізлити — люди пригощали його хлібом та склянкою молока. Ці речі необхідно поставити за пічкою, там він мешкає. Люди намагалися влаштовувати цілі вистави аби всі сміялися та жартували, веселили домового. Цей обряд існує й в наш час, свято має назву – День Сміху або День Дурня. Традиційно цього дня обманути когось, бо якщо цього не зробиш – весь рік будеш обманутим. Ображатися на жарти неможна, бо наступний рік буде невдалим. Вважалося обдурювати краще молодицям, щоб потім їхні майбутні чоловіки не обманювали. Вірили якщо наречена в цей день обдурить нареченого та він повірить їй, то в найближчий час вони одружаться. Жарти до Дня сміхуhttps://youtu.be/vBapriBH_RU

Правила поведінки під час весняних канікул https://youtu.be/N02ttf1I9xs

https://youtu.be/nMsgMz9Bd2g

Сьогодні, 23 березня, у світі відбувається екологічна акція «Година Землі». Це щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (Всесвітнім фондом природи). ЇЇ головна мета – привернути увагу кожної особистості, кожної організації до екологічних проблем нашої Планети, закликати людей боротися з марнотратним споживання природних ресурсів. І в знак підтримки акції, з 20:30 до 21:30 потрібно вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році. Всього лише за рік захід став глобальним, а в березні 2009 року Година Землі виявилася наймасовішою акцією в історії людства, адже до неї приєдналося понад мільярд жителів зі всього світу

22 БЕРЕЗНЯ  – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ. ВІДЕО ДЛЯ ДІТЕЙ https://youtu.be/2gUVqWv2mFY

НЕБЕСНА СОТНЯ  – ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. 

В ЄДНОСТІ – СИЛА НАРОДУ!

У середу, 16 лютого, Україна відзначала нове свято, яке президент України Володимир Зеленський встановив своїм указом від 14 лютого 2022 року №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства». День єднання —свято, яке покликане згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ і проведення заходів до дня єднання є надзвичайно важливим для патріотичного виховання, згуртування дітей та молоді. Учні та працівники нашого закладу також долучилися до  Дня єднання. 16 – 17 лютого відбулись тематичні виховні години на тему «В єдності – сила народу!», проводилась вікторина «Одна, єдина, неділима Україна», заклад долучився до Марафону Єднання – #UAразом. Із здобувачами освіти 1 –11 класів протягом дня (на перервах) проводились рухливі командні ігри, які виховують почуття єдності та підтримки один-одного, з учнями початкових класів вранці проведено ранкову руханку «Привіт, Україно!». Вважаємо, що цей день буде нагадувати про важливість єдності між собою таких різних і таких схожих одночасно людей.

16 лютого – День єднання

Створили живий ланцюг, ознайомилися з історією свята. Долучилися до відеомарафону. Виконали гімн України.

Живий ланцюжок єднання https://youtu.be/vhNX0tTAVaU

Виконання Гімну України https://youtu.be/kBDAtRWOvFI

 

 

 

День безпечного Інтернету. Пропонуємо цікаву гру http://Гра Interland: https://g.co/Interland

Творчі роботи учнів на тему “Чарівниця зима” https://youtu.be/S9JU5g1GEFo

Профорієнтаційна робота. Проведення тижня професійної (професійно-технічної) освіти. План проведення та доступ за Лист профорієнтація (1)

Долучилися до Челенджу До Дня української мови та писемності

 

Comments are closed.