НОВИНИ

ВІТАЄМО ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА!

https://youtu.be/iOaNQ8HpXDU

https://youtu.be/VemGYhWuukY

Шановні батьки і діти! Вкотре хочу попередити про безпеку! Нажаль,наша країна переживає не кращі часи. Будьте уважні,обережні,відповідально ставтеся до ситуації. 👪Батьки! 👪Контролюйте перебування дітей на вулиці;не варто ходити до лісу, лісосмуг;ні в якому разі НЕ можна підбирати речі(іграшки,телефони, прикраси і тому подібне); НЕ спілкуватися з незнайомими людьми;НЕ вести фото-, відеозйомку військової техніки; слідкуйте за сторінками соцмереж своїх дітей. Шановні батьки, пам’ятайте, що ми живемо у прикордонній зоні. Зробіть максимально зусиль для безпеки вашої дитини! 💛💙Любі діти!Ви вже знаєте,як себе поводити у цей час. Будьте обережні! ❗Не ігноруйте техніку безпеки, дотримуйтеся комендантської години. ❗❗❗Ще раз наголошую 📢 Відповідно ставить до рекомендацій,не варто нехтувати безпекою. 💙💛Все буде Україна ❤️🇺🇦

УВАГА! На Сумщині запроваджені додаткові тимчасові режимні обмеження! У межах Охтирського, Сумського, Конотопського та Шосткинського контрольованих прикордонних районів заборонено будь-яке пересування цивільних осіб вздовж державного кордону завширшки 1 км, окрім територій населених пунктів, які прилягають до державного кордону. Також, у межах до 20 км від кордону заборонено, зокрема: пересування транспортних засобів (окрім автомобілів меддопомоги), проведення всіх видів робіт поза населеними пунктами з 21:00 до 07:00, здійснення польотів легкомоторних літальних апаратів, рибальство, проведення різного роду відпочинку, плавання плавзасобів на водоймах, перебування у лісах, полювання, носіння військової форми цивільним населенням. Обмеження діють до закінчення воєнного стану, повідомляють у Східному регіональному управлінні ДПСУ.

Увага! Канікули закінчилися. Повертаємося до навчання!

Сьогодні, 23 березня, у світі відбувається екологічна акція «Година Землі». Це щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (Всесвітнім фондом природи). ЇЇ головна мета – привернути увагу кожної особистості, кожної організації до екологічних проблем нашої Планети, закликати людей боротися з марнотратним споживання природних ресурсів. І в знак підтримки акції, з 20:30 до 21:30 потрібно вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році. Всього лише за рік захід став глобальним, а в березні 2009 року Година Землі виявилася наймасовішою акцією в історії людства, адже до неї приєдналося понад мільярд жителів зі всього світу

22 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ.

18 БЕРЕЗНЯ Міжнародний день сну (World Sleep Day) – проводиться з 2008 року за ініціативи Міжнародної асоціації медицини сну у п’ятницю перед днем весняного рівнодення, щоб донести до суспільства важливість сну та його вплив на здоров’я людей. Всесвітній день переробки – щороку відзначається з 2018 року під егідою фонду Global Recycling Foundation.

16 березня Народилася Христина Алчевська (1882, м. Харків – 1931) – українська поетеса і педагог. Авторка поетичних збірок «Туга за сонцем», «Сонце з-за хмар», «Пісня життя», «Моєму краю», «Пробудження». Мені зрідні осяйне Чорне море: Мов океан, весела й вільна я, Із краю в край, де поле і де гори, Луна мій спів, літа душа моя. І вічно юні думи без вагання Біжать, і йдуть, і товпляться в мені, І, як орли, щезають вдалині, І в душах будять бурні хвилювання… (Христина Алчевська)

Народився Микола Бурачек (1871, с.Летичів Хмельницька область – 1942) – український житвописець, театральний художник, письменник, мистецтвознавець. Присвятив себе створенню образів української природи. Активний дослідник живописної спадщини Т.Шевченка. Народився Юрій Дараган (1894, м. Єлисаветград, тепер Кіровоград – 1926) – український поет, автор збірки “Сагайда

82-у річницю з Дня проголошення незалежності Карпатської України відзначають сьогодні. 15 березня 1939 року. Сойм Карпатської України проголосив незалежність краю від Чехословацької Республіки. Августин Волошин став президентом, а Юліан Ревай — прем’єр-міністром

12 березня Народився Володимир Вернадський (1863, м. Петеребург, Росія – 1945) – український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології. Один із засновників і перший президент Української Академії наук, засновник першої наукової бібліотеки в Україні. «Я вірю у велике майбуття і України, й Української академії наук.» (Володимир Вернадський)

10 березня – День Державного гімну України. Державний гімн України – один з головних символів держави поряд з прапором і гербом. Вірш написав поет Павло Чубинський. Він швидко поширився серед українських гуртків. Перша публікація тексту вірша Павла Чубинського відбулась у львівському журналі «Мета» у номері 4 за 1863 рік. 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського «за шкідливий вплив на розум простолюду» («за вредное влияние на умы простолюдинов») на проживання в Архангельську губернію.

Шановні учні та учасники групи! Пропоную всім долучитися до конкурсу малюнків на тему: “Що робить мене щасливим?”. Надсилайте у будь який для вас зручний спосіб роботи з поміткою #малюнок до 20.03. Сподіваюсь, що результати ми оголосимо в школі на лінійці і вручимо всі нагороди за попередні конкурси

День цивільного захисту

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, сьогодні відбувся День цивільного захисту. Учні та педагогічний колектив НВК удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.

Міжнародний день рідної мови.

Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, відзначається з 2000 року щорічно 21 лютого з метою сприяння мовній та культурній різноманітності та багатомовності. З цієї нагоди у закладі було оформлено тематичний куточок, проведено мовознавчі ігри та вікторини.

НЕБЕСНА СОТНЯ – ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ

Наша шкільна громада разом із усім українським народом 20 лютого вшановує День памяті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності. У закладі проведено тематичний захід “Патріотичне віче “Змайданом  в серці крізь життя”, виготовлено тематичний буклет “НЕБЕСНА СОТНЯ ВОЇНІВ МАЙДАНУ”. Разом з дітьми та педагогами  початкової ланки виготовили ангелів – охоронців майдану. Розпочали створення інформаційного куточку.

 

 

19 лютого  відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба. Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. Тому учні нашого закладу теж долучилися до відзначення цього дня. Було проведено вікторину “Історія Тризуба”, дібрано матеріали для створення інформаційного куточка.

В ЄДНОСТІ – СИЛА НАРОДУ!

У середу, 16 лютого, Україна відзначала нове свято, яке президент України Володимир Зеленський встановив своїм указом від 14 лютого 2022 року №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства». День єднання —свято, яке покликане згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ і проведення заходів до дня єднання є надзвичайно важливим для патріотичного виховання, згуртування дітей та молоді. Учні та працівники нашого закладу також долучилися до  Дня єднання. 16 – 17 лютого відбулись тематичні виховні години на тему «В єдності – сила народу!», проводилась вікторина «Одна, єдина, неділима Україна», заклад долучився до Марафону Єднання – #UAразом. Із здобувачами освіти 1 –11 класів протягом дня (на перервах) проводились рухливі командні ігри, які виховують почуття єдності та підтримки один-одного, з учнями початкових класів вранці проведено ранкову руханку «Привіт, Україно!». Вважаємо, що цей день буде нагадувати про важливість єдності між собою таких різних і таких схожих одночасно людей.

16.02.2022 року День єднання!

З 14.02.2022 року повертаємося до навчання!

10.02 по 14.02. в Жихівському НВК проходить фотоконкурс “Моє Чудое село”

10.02 по 14.02 в Жихівському НВК проходить флешмоб “Мій домашній улюбенець” Результати будуть оголошені 15.02.2022

День безпечного Інтернету. Пропонуємо ВАМ груhttp://Гра Interland: https://g.co/Interland

Шановні учасники групи. Підсумки нашого “Светрочеленджу”. Підрахувавши всі ваші оцінки, перегляди та коментарі: Шеремет Ксенія – 277 оцінок Дарина Миколаївна – 275 оцінок Поліна – 265 оцінок Ксенія – 239 оцінок Артур – 218 оцінок “Маленька модниця” набрала найбільше оцінок і перемогла. ВІТАЄМО. Дякуємо Всім за участь                                           .

З 3 лютого по 6 лютого в Жихівському НВК проходить флешмоб “Я у светрі”Участь приймають всі від вихованців ДНЗ до працівників НВК

    

3 лютого – У цей день у світі відзначаються Міжнародний день ніжності, Всесвітній день вільного кохання, Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою, День золотистого ретривера. У Канаді – День светра, в США – День жінки-лікаря, День зниклих безвісти людей, День, коли померла музика, День американського художника, Вечір побачення зі своєю собакою, День морквяного торта, День крижаного хробака, День обручки, в Японії – Свято вигнання злих духів “Сецубун”, у Вьтнамі – День Комуністичної партії, в Таїланді – День ветеранів, в Мозамбіку – День Героїв, в Гондурасі – свято Діви Марії з Суйяпи

Кожного року 2 лютого у світі відзначають день водно-болотних угідь. Україна має надзвичайно цінну природню зону Полісся – масивний природний низинний регіон, що простягається повз державні кордони Польщі, Білорусі, України та Росії. Він охоплює понад 18 млн. га та значною мірою підтримується річкою Прип’ять, довжиною близько 650 км. Полісся – один з найбільших природних комплексів Європи – перехідних боліт, драговин, а також лісових та нелісових торфовищ, оліготрофних боліт, водно-болотних угідь, які переважають над деревами або чагарниками, а також ставків

31 січня – день малювання сонця на снігу. Долучаймося! Дарина Миколаївна запрошує всіх на флешмоб. А що у ВАС вийде? Надсилайте свої шедеври!

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.            

День Соборності України

 

14.01.2022 р. Екскурсія до місцевого храму

Світлої пам’яті вчителя

Довга і складна дорога вчителя – віддати дітям своє серце – закінчилася… 10 січня 2022 року відійшла у вічність Приходько Валентина Аркадіївна – педагог, якого знає і поважає багато поколінь учнів Жихівської школи та мешканців нашого села. Багато кращих років свого життя Валентина Аркадіївна віддала Жихівській середній школі. У 1971 році стежка долі привела молоду амбіційну дівчину до мальовничого українського села Жихова вчителем фізичної культури, а з 1981 року, після здобуття вищої освіти в Брянському державному педагогічному інституті, працювала в школі на посаді вчителя географії і біології. 38 років присвятила Валентина Аркадіївна вчительській ниві. Її життя – це її скарб, подарований людям, людським душам, друзям, дітям, онукам. Завжди уважна, зацікавлена, віддана своїй справі і своїм учням, невтомна, переконлива УЛЮБЛЕНА ВЧИТЕЛЬКА І НАСТАВНИЦЯ – саме такою ми памятаємо Приходько Валентину Аркадіївну. Мій любий вчителю, Ти тільки знай: Любов до тебе житиме завжди, У будь яку годину, Будь – де ти памятай: Закладений тобою скарб В нас житиме віки. У серцях вдячних учнів, колег, односельців вона залишиться назавжди сповненою життя і наснаги! Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким. Вічна Вам пам’ять, Валентино Аркадіівно!

Comments are closed.